Luxus versus spokojený život?

19. ledna 2014 v 9:16 | eL• |  Myšlenky
V práci máme kolegu brigádníka, který k nám dochází 3x v týdně na odpoledne ještě po své hlavní práci. Jeho přítelkyně zase kromě své hlavní práce ještě bere víkendy v nemocnici. Mají malé dítě.

Peníze potřebují, protože staví dům a vzali si velkou hypotéku. Proto tolik pracují. Jenže já se ptám? Stojí jim to vážně za to? Stojí jim za to, že každý den chodí z práce unavení, o víkendu se vlastně taky moc nevidí a že nemají čas na své dítě?
Já vlastně dokážu pochopit, že to člověk dělá, aby se uživil. Ale proč si proboha dnes každý druhý člověk bere hypotéku na barák, když na to prostě nemají? Kolegyně takto o ten milovaný baráček přišla, protože nebyli schopni splácet tu šílenou hypotéku (manžel přišel o práci a nemohl dlouhou dobu zavadit o jinou).


A já se ptám - stojí ten život potom vůbec za to? Když se do úmoru dřete a všechny vydělané peníze nastrkáte do hypotéky? Není lepší se uskromnit, ale krásně vyžít a ještě si za ušetřené peníze jet třeba na dovolenou? Proč lidi chtějí mít vždycky to, co je nad jejich síly?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 LucLin LucLin | Web | 21. ledna 2014 v 19:43 | Reagovat

Děkuji i Tobě držím palce! :)

Jelikož jsem v životě zažila dost, tak o tom vím dost a myslím, že jednou se jim to vrátí. Teď třeba makají jak jen můžou, ale pak si budou užívat. :) A taky .. ne každý rodič nechá svoje "děti" doma. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama